TR / EN / AR
İş HirdavatmarketFirsatlarirı İlan Ver
Çiftçiden Satılık İlan Ver

ÜRETİCİ FİRMA ÜYELİK FORMU

Üretici üyeler ziraatmakinem.com üzerinden ürün satışı yapabilen üyelerdir. Bu üyeliği oluşturabilmeniz için Tarım ve ya hayvancılık ile alakalı makine , ekipman , yedek parça üreticisi ya da ithalatçısı olmanız gerekmektedir.
FİRMA ÜNVANI (*)
YETKİLİNİN, ADI VE SOYADI
YETKİLİ TELEFON (*)
FİRMA TELEFON (*)
FİRMA FAX
E-MAİL ADRESİ (*)
İNTERNET SİTESİ ADRESİ (*)
VERGİ DAİRESİ / NO (*)
ADRES (*)
İL(*)
İLÇE(*)

ÜRETİCİ FİRMA ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜRETİCİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Lütfen üye olmadan  önce bu “SÖZLEŞME” şartlarını dikkatlice okuyunuz. 

işbu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle tüm maddeleri ve ekleri olan Ek-1 “Kurumsal Üyelik” Sayfası  Kullanım Şartları , “Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi” , “Ek-3 Mağaza Kurulum ve Yönetim Sözleşmesi” , “Ek-4 Yetki Sipariş Nakliye ve Komisyon Sözleşmesiile birlikte “Kurumsal Üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır)“ Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA” adresinde mukim KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. ile www.ziraatmakinem.com sitesine “Üretici Üye”  olmaya elektronik ya da fiziki olarak onay veren “Üretici Üye” arasında karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Üretici Üye” www.ziraatmakinem.com sitesinde sunulan tüm hizmetleri kullanırken ve site üzerinde “Üye” ler ile yapmış olduğu alışveriş ve “Üretici Üye” lere satış yapan “Tedarikçi Üye” ler ile yapmış olduğu tüm iletişim ve satın alma işlemlerinde  aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğu yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu iş bu sözleşmeye elektronik olarak onay verdiği takdirde kabul etmiş olur. 

1.TANIMLAR

“SİTE” : www.ziraatmakinem.com adresiyle elektronik ortamda hizmet veren internet sitesi , web sayfaları , ona bağlı tüm sayfalar ve uygulamalar toplamıdır. İş bu sözleşmede “Site” olarak anılacaktır.

 “FİRMA” :www.ziraatmakinem.com internet sitesi Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA adresinde faaliyet gösteren KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firmasının malıdır ve onun tarafından işletilir. İş bu sözleşmede “Firma” olarak anılacaktır.

“ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

 “ÜRETİCİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen tarım ve hayvancılık makine ve ekipmanlarının üretimi, ithalatı ve satışı konularında  ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üretici Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üretici Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik ücreti “Firma” ya ödenmeden, Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Üretici Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

“ÜRETİCİ BAYİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen tarım ve hayvancılık makine ve ekipmanlarının satışını bayisi olduğu üretici firmalar aracılığı ile  yaptığı doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üretici Bayi Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üretici Bayi Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik ücreti “Firma” ya ödenmeden, Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Üretici Bayi Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

 

“TEDARİKÇİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. “Tedarikçi Üye” “Site” üzerinde ürün satışı gerçekleştiren firmaların her türlü ihtiyacına cevap vermek maksadıyla siteye dahil edilir ve normal üyeler ile ticari ilişki içerisine girmezler. İş bu sözleşmede “Tedarikçi Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Tedarikçi Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik ücreti “Firma” ya ödenmeden, Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Tedarikçi Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

 “ÜRETİCİ ÜYELİK SAYFASI” : “Üretici Üye” nin “Site”  üzerinde kendisine tanınmış özel uygulama ve içeriklerden faydalanmasını sağlayan "kullanıcı adı" ve "şifre" ile “Site”  üzerinden eriştiği web sayfasıdır. İş bu sözleşmede “Üretici Üyelik Sayfası” olarak anılacaktır.

“ÜRETİCİ BAYİ ÜYELİK SAYFASI” : “Üretici Bayi Üye” nin “Site”  üzerinde kendisine tanınmış özel uygulama ve içeriklerden faydalanmasını sağlayan "kullanıcı adı" ve "şifre" ile “Site”  üzerinden eriştiği web sayfasıdır. İş bu sözleşmede “Üretici Bayi Üyelik Sayfası” olarak anılacaktır.

2.SORUMLULUKLAR

2.1. “FİRMA” SORUMLULUKLARI

2.1.1. “Firma”  sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

2.1.2. “Firma”, “Üretici Üye” yi sözleşme konusu hizmetlerden, sözleşme süresi boyunca teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

2.2. “ÜRETİCİ ÜYE” SORUMLUKLARI

2.1.1. Üretici Üye”, “Site” de belirtilen kurallara/beyanlara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul eder.

2.1.2. Üretici Üye” kendine özel açılmış “Üretici Üyelik Sayfası” nın sadece kendi tarafından kullanacağını "kullanıcı adı" ve "şifre"  bilgilerini 3. Şahıslarla paylaşmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

2.2.3.Üretici Üye”, “Site” nin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

2.2.4.Üretici Üye”, “Site” içindeki faaliyetlerinde, “Site”  nin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda “Firma” yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya “Üretici Üye” hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

2.2.5. “Site” nin tüm üyelerinin birbirleri ile olan her türlü ticari ya da gayri ticari ilişkileri “Üretici Üye” nin kendi sorumluluğundadır. Ortaya çıkan olumsuzluk ve aksaklıklardan “Firma” sorumlu tutulamaz.

2.2.6.Üretici Üye”, “Site” dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin “Site” üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir. “Firma” , “Üretici Üye”, tarafından kendisine iletilen veya “Site” üzerinden kendisi tarafından yüklenen bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından veya yayınlanmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

2.2.7.Üretici Üye” , “Firma” nın yazılı onayı olmadan işbu sözleşmeyi veya bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

2.2.8“Site” nın sunduğu hizmetlerden yararlanan “Üretici Üye” ler , yalnızca hukuka uygun amaçlarla  “Site” üzerinde işlem yapabilirler. “Üretici Üye” nin, “Site” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. Her “Üretici Üye” , “Firma” nın ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki “Site” dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini veya bu nitelikte sonuçlar doğurabilecek şekilde işbu madde içerisinde belirtilen içerikleri “Site” üzerine yüklemeyeceğini; bu tür eylemler gerçekleştirerek herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağını; doğrudan ve/veya dolaylı olarak haksız rekabet teşkil eden davranış ve işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. “Üretici Üye” nin işbu sözleşme hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri “Site” üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı “Firma” doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3.  FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

3.1. İşbu “Site”  de yer alan Ünvan, İşletme Adı, Marka, Patent, Logo, Tasarım, Bilgi Ve Yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları “Site” işleteni ve sahibi “Firma” ya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu “Site”  nin ziyaret edilmesi, “Üretici Üye”  olunması veya bu “Site”  deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

3.2. “Site”  de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. “Site”  nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

3.3.Üretici Üye”  ticari faaliyetini yürüttüğü işletmesi ile “site” üzerinde iş bu sözleşmeyle kullanım hakkı elde ettiği  “Üretici Üyelik Sayfası”  ve onun üzerinden satışa çıkardığı her türlü ürün ve makinanın Unvan , İşletme bilgileri , Marka, Patent, Logo, Tasarım, Bilgi , Yöntem , Görsel , Video gibi bilgilerinin site yöneticisi ve ya kendi tarafından yüklenerek “SİTE” üzerinden umuma yayınlanabileceğini kabul eder.

4. ÜRETİCİ ÜYE BİLGİLERİ

4.1. Kurumsal üye bilgileri; firma adı , firma yetkilisi Adı-Soyadı, Adresi, Telefon Numarası, Cep Telefonu, E-Posta Adresi gibi “Üretici Üye” yi tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca “Üretici Üye Bilgileri” olarak anılacaktır. “Firma”  ,  “Üretici Üye Bilgileri”  ni kesinlikle 3. Şahıslarla paylaşmaz ve gizliliğini korur.

4.2.Üretici Üye” kendine ait “Üretici Üye Bilgileri” nin “Firma”  tarafından tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında Telefon, Sms, E-Mail, fax gibi dijital ileti kanalları ve ya posta telgraf gibi fiziki iletim kanallarıyla kullanılabileceğini kabul ve beyan eder. Ancak Üretici Üye” nin  “Site”   üyeliğinden ayrılması durumunda “Firma” “Üye” hakkındaki bilgileri hiçbir amaç doğrultusunda kullanamaz.

4.3.Üretici Üye” bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

4.4 Üretici Üye” nin  “Site”   üzerinden ve ya başka yollarla umuma açık yayınladığı iletişim bilgileri gizli bilgi niteliğini kaybeder ve  her ne amaçla olursa olsun 3. Şahıslar tarafından kullanımı hakkında “Firma”  sorumlu tutulamaz.

5. KAYIT VE GÜVENLİK 

5.1.Üretici Üye” doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve “Üretici Üye” bilgilendirilmeksizin “Firma”   sözleşmesini tek taraflı “FESH” etme ve “Site” üzerindeki tüm kullanım haklarını durdurmaya yetkilidir. Bu tür durumlarda “Üretici Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

5.2.Üretici Üye”,  “Site”    üzerinde kullandığı şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden “Firma”   sorumlu tutulamaz.

6. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ ın işbu Sözleşme’ den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

7. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

8. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

“Firma”  dilediği zaman “Site” de sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler “Site” de yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek “Üretici Üye” nin sorumluluğundadır. “Üretici Üye”, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

9. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

9.1. İş bu sözleşme “Üretici Üye” nin onayladığı tarihten başlayarak “ 1 YIL” müddetle geçerlidir. “Üretici Üye” üyelikten ayrılmadığı ve “Firma”  tarafından günün koşullarına göre talep edilen ücreti ödediği  takdirde sözleşme “1 YIL” süreyle uzatılır.

9.2. “Firma”    bu sözleşme kurallarına uymadığını tespit ettiği “Üretici Üye” nin  sözleşmesini sözleşme bitiş tarihini gözetmeden tek taraflı “FESH” etme ve “Site” üzerindeki tüm kullanım haklarını durdurmaya yetkilidir. Bu tür durumlarda “Üretici Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

10. ÜYTELİKTEN AYRILMA

10.1.Üretici Üye” nin “Site”    üyeliğinden ayrılması durumunda üyelikten ayrıldığı tarih itibarı ile sözleşme taraflarca “FESH” edilmiş sayılır ve kanuni geçerliliğini yitirir. Ancak “Üretici Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

10.2.Üretici Üye” dilediği zaman “Firma”  ya ait info@ziraatmakinem.com hesabına mail atarak ya da 0332 342 07 83 nolu faks yoluyla bildirimde bulunarak “Üretici Üye” likten ayrılabilir.

11. CAYMA HAKKI

 “Üretici Üye” iş bu sözleşmeyi imza altına alsa dahi sözleşmenin başlangıç tarihinden sonra 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmenin “FESH” edilmesini ve buna bağlı olarak “Üretici Üye” likten ayrılmayı talep edebilir.

Bu tür durumlarda ilgili sözleşme “FESH”  edilerek işletmenin  “Üretici Üye” lik hesabı “Site”    üzerinden silinir.  Ancak  “Üretici Üye” mağaza kurulumunun (“Ek-2 mağaza kurulum ve yönetim sözleşmesi” ni onaylayarak) “Firma” tarafından yapılmasını istemiş ise ; “Firma” bu süre içerisinde  “Üretici Üye”  ye özel olarak yaptığı çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan nakdi bedeli “Üretici Üye”  lik için işletmeden alınan tutardan düşerek geri kalan bakiyeyi işletmeye iade eder.

Cayma hakkı bildirimleri “Firma” nın e – mail adresi olan info@ziraatmakinem.com ve ya “Firma” nın yasal adresi olan Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA adreslerine e –posta ve posta yollarıyla yapılabilir.

10. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, “Firma”    nın bilinen e-posta adresi ya da ikamet adresine  “Üretici Üye” nın üyelik formunda belirttiği e.posta adresi ve ya ikamet adresi vasıtasıyla yapılacaktır. “Üretici Üye” üye olurken belirttiği adreslerin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

11. DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda “Firma”    nın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, “üretici Üye” bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

12. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde T.C. Konya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

EKLER :

Ek-1 Kurumsal Üyelik Sayfası  Kullanım Şartları

Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi  

Ek-3 Mağaza Kurulum Ve Yönetim Sözleşmesi

Ek-4 Yetki Sipariş Nakliye Ve Komisyon Sözleşmesi

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

EK-2 “YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ”

ziraatmakinem.com'da ilanı verilemeyecek olan Yasaklı Ürünler Listesi:

Sağlık Beyanlı Ürünler: Sağlık Bakanlığı’nın aşağıda bilginize sunulan 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; tanıtımında sağlık beyanı yani “insan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak faydalı olduğu yahut hastalıklara veya belirtilerine karşı etkili olduğu, koruduğu, tedavi ettiğini belirten, ileri süren veya ima eden ifadeler” içeren ürünlerin tanıtım ve satışı yasaktır.

Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı:

“Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu  tarafından hazırlanan 07/06/2013 tarih ve 28670 sayılı “Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünlerin Sağlık Beyanları Hakkında Yönetmelikte”  Sağlık Beyanı; İnsan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak faydalı olduğunu yahut hastalıklara veya belirtilerine karşı etkili olduğunu, koruduğunu, tedavi ettiğini belirten, ileri süren veya ima eden tüm ifadeler olarak tanımlanmıştır. Mevzuata aykırı şekilde sağlık beyanında bulunarak yapılan ürün tanıtım/satışlarına yönelik olarak uygulanan yaptırımların arttırılması amacıyla 02/01/2014 tarihli ve 6514 sayılı “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” a sağlık beyanıyla ilgili madde hükmü eklenmiştir.

İlgili Kanunun 31 inci maddesi 14/5/1928 tarihli ve 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanununun 18 inci maddesinin üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkrası, “Tanıtım veya satışların internet üzerinden yapılması hâlinde, Bakanlık tarafından derhâl erişimin engellenmesine karar verilir ve bu karar uygulanmak üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna bildirilir. Yetkili merciden izin almaksızın veya verilen izne aykırı olarak sağlık beyanı ile ürün tanıtım ve satışını yapanlar hakkında Yirmi Bin Türk Lirasından Üç Yüz Bin Türk  Lirasına  kadar  idari para  cezası  verilir. Fiillerin tekrarı  hâlinde  verilecek  idari   para cezası, daha önce verilen cezanın iki katı olarak uygulanır” şeklinde, aynı Kanunun 32 nci maddesi ise, 1262 sayılı Kanunun 19 uncu maddesinin birinci fıkrası “Müstahzar olmamakla beraber hastalıkları teşhis ve tedavi ettiği beyanı ile herhangi bir ürünün satışını, pazarlamasını veya reklamını yapanlar bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ayrıca bunların tanıtım veya satışlarının internet veya başkaca herhangi bir elektronik ortam üzerinden yapılması hâlinde 18 inci maddenin üçüncü fıkrası uygulanır.” şeklinde düzenlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda mevzuata aykırı şekilde sağlık beyanı belirten ürünlerin tanıtım ve satışı yasaktır.”

Reçeteyle Satılan İlaçlar : Doktor reçetesiyle verilen ilaçların tanıtımı veya satışı.

Kültür ve Tabiat Varlıkları: 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu kapsamında; "Millî tarihimizdeki önemleri sebebiyle, Millî Mücadele ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ait tarihî değer taşıyan belge ve eşyalar, Mustafa Kemal Atatürk'e ait zatî eşya, evrak, kitap, yazı ve benzeri taşınırlar" korunması gerekli taşınır kültür ve tabiat varlıkları olarak nitelendirilmektedir.  Öncelikle; bu kanun kapsamında yukarıda ifade edilen taşınır kültür ve tabiat varlıklarının korunmasının gerekli olup olmadığının tespiti açısından "Korunması Gerekli Taşınır Kültür Ve Tabiat Varlıklarının Tasnifi, Tescili Ve Müzelere Alınmaları Hakkında Yönetmelikteki" düzenlemeler doğrultusunda tasnif ve tescile tabi tutulur. Tasnif ve tescil dışı bırakılan ve müzelere alınması gerekli görülmeyen eserler ise sahiplerine bir belge ile iade edilir. Bu sebeple tasnif ve tescile ilişkin belgesi olmayan eserlerin sahibinden.com'da satışı yasaktır. Ayrıca; 2933 Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği; Devlet Şeref Madalyası; Devlet Övünç Madalyası; Devlet Üstün Hizmet Madalyası; Devlet Savaş Madalyası ve Devlet Nişanı; Cumhuriyet Nişanı; Liyakat Nişanıları'nın sahibinden.com'da satışı yasaktır.

Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları: Web ortamında saldırma ve program kırma (hacking) yazılımları.Yazılımlara, sunuculara veya web sitelerine yasa dışı bir şekilde erişmeyi sağlayan yazılımlar. Cep telefonlarına ve diğer iletişim veya içerik dağıtım sistemlerine/aygıtlarına yasa dışı erişime olanak sağlayan yazılımlar. Ücretsiz kablo hizmetleri almak için kablo veya uydu sinyallerini çözen decoder ürünler. Kablosuz internet bağlantılarını yakalayıp şifrelerini kıran yazılım ve ürünler.

Ateşli silahlar: Kurusıkı, havalı, pompalı, fişek atan, gerçek mermi veya plastik mermi atan, çalışan veya çalışmayan, ateşli silahların, biber gazı (göz yaşartıcı gaz), elektro şok cihazlarının, her türlü askeri mühimmatın (mermi, el bombası, molotof kokteyli, kara-deniz mayınlarının v.b.), patlayıcı maddelerin, her türlü kesici ve delici aletin (kılıç,kama v.b.), saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel olarak yapılmış tüm diğer ateşli silahların satışı yasaktır.

Silahlar, tabanca ve tüfekler, mühimmat, balisong bıçaklar, kelebek bıçaklar ve pirinç muştalar. Silah yapımı ile ilgili her türlü malzeme, tarif, kroki, çizim benzeri bilgi kaynakları satışı yasaktır. (Oyuncak niteliğinde, boyalı top, su tabancası, paintball tabancaları satılabilir.) Koleksiyon özelliği olan, ateşli olmayan, 50 yıl ve öncesinde üretilmiş, kama, hançer, süngü, kın ve benzeri ürünler satılabilir.Koleksiyon özelliği taşısa dahi ateşli silahlar satılamaz.

Kopya & Korsan Ürünler: Telif hakları kapsamında, her türlü ses, görüntü taşıyıcılarının bandrolsüz satışı yasaktır. Bandrol yasasından önce üretilmiş ve ticari ürün kapsamından çıkmış koleksiyon özelliğindeki plaklar ve kasetler satılabilir. 

Tütün ve Mamülleri ve Elektronik Sigara:  4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi Ve Kontrolü Hakkında Kanun’un 3. Maddesinin 1., 2., 5., 11. ve 14. fıkraları gereği olarak; Tütün, tütün mamülleri ve benzeri ürünler ile bu ürünlere ait isim, marka ya da ibare taşıyan ya da bu ürünlere benzeyen ya da bunları çağrıştıran şekillerde olan her türden ürünler ve elektronik sigaralar.

Alkol: Alkol içeren içeceklerin satışı yasaktır. Boş veya minyatür şişeler, karafaki gibi koleksiyon malzemeleri ve şarap, şampanya, bira, konyak yapımında kullanılan malzemeler (Fıçı, mantar vs.) satışı serbesttir.

Yasaklı Yayınlar: Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında yayını ve dağıtımı suç teşkil eden her türlü bölücü, ırkçı, irticai ve illegal siyasi düşünce ve oluşumları övücü dergi, gazete, kaset, CD, VCD, DVD ve benzeri yayınlara ait ilanlar yasaktır.

Yasaklı Hayvan Türleri: Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, American Stafford cinsi köpekler, Saka, İskete, Florya cinsi kuşlar, Yılan, Timsah vb. sürüngenler, Örümcek, Akrep, Çiyan vb. eklembacaklılar, Sincap, Tilki, Kurt,Kirpi, Yabani Tavşan, Ada Tavşanı, Domuz, Saksağan, Bıldırcın, Keklik, Kaya Güvercini, Çulluk,Sülün, Yaban Kazı gibi av ve yaban hayvanları sınıfına giren hayvanların satışı yasaktır.

Cinsel İçerik ve Pornografik Ürünler: Para karşılığı cinsel ilişki tanıtımı içeren ilanlar. Yetişkin cinsel fantezi ürünleri ve pornografik yayınlar (VCD, DVD, VHS, Dergi). Çocuk pornosu veya kabul edilemez özellikte başka materyaller. (Cinsel eğitim ve benzeri tıbbi yayınlar hariç)

Taklit Tasarım Ürünleri: Tasarımcı ürünlerinin kopyaları veya imitasyonları olan ürünler.

Sahte Belgeler: Sahte kimlikler, pasaportlar, diplomalar ve asalet ünvanları.

Trafik Aygıtları: Radar kilitleyiciler, araç plakası örtüleri, trafik işareti değiştiriciler ve ilişkili ürünler.

Fon & Hisse Senedi: Hisse Senedi, Tahvil, Bono; yürürlükte olan, borsada işlem gören değerli evraklar. Faizle para satışı (Tefecilik) ve benzeri faaliyetlerin tanıtımını yapan ilanlar yasaktır.

Organ Satışı: İnsan organlarının satışı, organ ticareti suç ve yasaktır.

Şans Oyunları: Sonucu belli olmamış şans oyunlarına ait, bilet, kupon vb. belgeler.

Kişilik Hakları: Kişilik haklarını ihlal eden her türlü özel haber, fotoğraf, görüntü, telefon numarası, e-posta, ikametgah adresi gibi bilgiler.

Uyuşturucu ya da Bağımlılık Yaratan Maddeler: Yasal olmayan doğal ya da kimyasal maddeler, her türlü uyuşturucu madde.

Telsiz: "Telekomünikasyon Kurumu" ve "Kısa Mesafe Erişimli Telsiz Cihazları (KET) Yönetmeliği"ne uygun olmayan ve lisans gerektiren tüm telsizlerin, sahibinden.com üzerinden satışı yasaktır.

Numaralı Gözlük Çerçevesi, Camı ve Lens Satışları: 5193 sayılı Optisyenlik Hakkındaki Kanun gereği; numaralı gözlük camı, gözlük çerçevesi satmak, gözlük montajı ve her türlü lensi satma yetkisinin optisyenlik mesleğini icra eden optisyenlere verilmiş olması ve satışın en yüksek sağlık idaresinden alınan ruhsat çerçevesinde optisyenlik müessesesi adı altında gerçekleşmesinin zorunlu olması sebebiyle ziraatmakinem.com 'da her türlü lens, numaralı gözlük camı ve gözlük çerçevesi satışı yasaktır.

İşitme Cihazları: ziraatmakinem.com 'da her türlü işitme cihazı ürünlerinin satışı yasaktır.

Veteriner tıbbi ürünleri: ziraatmakinem.com 'da her türlü veteriner tıbbi ürünlerinin satışı yasaktır.

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

EK-3 MAĞAZA KURULUM SÖZLEŞMESİ

EK-3 “Mağaza Kurulum Sözleşmesi” , “Üretici Üyelik Sözleşmesi” nin ayrılmaz bir parçasıdır.

“Mağaza” kurulumunun  “Firma” tarafından yapılabilmesi için “Kurumsal Üye” nin “Site”   ye üye olmak için üyelik formunu doldururken (“Mağaza” kurulumunun “ziraatmakinem.com” tarafından yapılmasını istiyorum.”) Seçeneğini ve “Kurumsal Üyelik Sözleşmesi” ni elektronik ortamda onaylamış ve “Firma” nın “Kurumsal Üye” ve “Mağaza”  kurulumu için belirlemiş olduğu nakdi karşılığı ödemiş olması gerekmektedir.

“Firma” ,Mağaza” kurulumu için “Üretici Üye” den nakdi karşılık talep etme hakkına sahiptir. Bu durum “Site” üzerindeki Üyelik Formunun ilgili kısmında “Üretici Üye” ye duyurulur. “Kurumsal Üye” nakdi karşılığını “Firma” ya ödemeden bu sözleşmeye onay verse bile sözleşme şartları yerine getirilmemiş sayılır ve “Mağaza” kurulumu “Firma” tarafından gerçekleştirilmez.

“Firma” , “Üretici Üye” lik  ve “Mağaza”  kurulumuna onay verdikten sonra “Üretici Üye” elektronik ortamda onayladığı “Üretici Üyelik Sözleşmesi” ve “Mağaza Kurulum Sözleşmesi” nin tüm şartlarını kabul etmiş olur.

“Mağaza Kurulum Sözleşmesi” şartları:

1)Sözleşme gereği olarak “Üretici Üye” nin “Mağaza”  kurulumu “Firma” tarafından yapılır. “Firma”Mağaza”  kurulumunu süre kısıtlaması şartı olmadan hazırlar ve “Üretici Üye” ye teslim eder.

2)“Üretici Üye”, Mağaza”  kurulumu için gerekli tüm bilgi belge ve içeriği “Firma” nın istediği iletim kanalı vasıtasıyla “Firma” ya iletmekle yükümlüdür. Eksik bilgilendirme sonucunda “Mağaza” da oluşan yanlışlık ve aksaklıklardan “Firma”  sorumlu tutulamaz.

3)“Üretici Üye” nin “Mağaza”  kurulumu için “Firma” ya verdiği kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin “Site” üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir. “Firma” , “Kurumsal Üye”, tarafından kendisine iletilen veya “Site” üzerinden kendisi tarafından yüklenen bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından veya yayınlanmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

4)“Üretici Üye” , “Firma” nın kurmuş olduğu “Mağaza”  üzerinden  satışa çıkardığı her türlü ürün ve makinanın Marka, Patent, Logo, Tasarım, Bilgi , Yöntem , Görsel , Video gibi bilgilerinin “Firma”  tarafından “Mağaza” sına yüklenerek “SİTE” üzerinden umuma yayınlanabileceğini kabul eder.

5)“Üretici Üye”, “Firma”  tarafından kurulan “Mağaza”“Firma” nın yaptığı şekliyle kabul eder. “Üretici Üye”Mağaza”“Firma” dan teslim aldıktan sonra “Mağaza”  üzerinde dilediği değişikliği yapabilir ancak bu değişikliklerin “Firma” tarafından yapılmasını talep eder ise “Firma”  bu değişiklikle ilgili “Üretici Üye” den nakdi karşılık isteme hakkına sahiptir.

6)“Firma”,Mağaza”  kurulumunu tamamlayıp “Üretici Üye” ye teslim ettikten sonra “Mağaza”  üzerinde ki tüm yönetim hak ve sorumlulukları “Üretici Üye” nin sorumluluğu altında devam eder. 

********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

EK-4 YETKİ SİPARİŞ NAKLİYE VE KOMİSYON SÖZLEŞMESİ

EK-4 “Yetki Sipariş Nakliye Ve Komisyon Sözleşmesi” , “Üretici Üyelik Sözleşmesi” nin ayrılmaz bir parçasıdır.

“Üretici Üye” iş bu sözleşmeye elektronik ortamda onay vererek ya da fiziki olarak imza altına alarak aşağıda izahı yapılmış tüm hususları ve şartları kabul etmiş sayılır.

SATIŞ YETKİSİ : “Üretici Üye” bu sözleşme gereğince kendi onayı ile “Site” üzerinden satışa çıkarılmış tüm makinaların “Site” sahibi ve yöneticisi olan “Krc Danışmanlık Makine Metal Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.” ile bayi olarak “Site” üzerinden satıcılık yetkisi verdiği “Üretici Bayi Üye” ler tarafından sanal ortamda satışının gerçekleştirilebileceğini kabul ve beyan eder.

TAHSİLAT YETKİSİ : “Üretici Üye” kendisi “Firma” ya da “Üretici Bayi Üye” tarından yapılmış olan satışlara ait nakdi bedellerin “Site” üzerinden  “Site” sahibi ve yöneticisi olan “Krc Danışmanlık Makine Metal Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.” tarafından kredi kartı ya da Havale/EFT yöntemleri ile adına tahsilat edilebileceğini Kabul ve beyan eder.

FİYATLANDIRMA VE FATURA : “Üretici Üye” “Site” üzerinden satışı gerçekleştirilmiş ve satıcı bilgisi olarak  “Krc Danışmanlık Makine Metal Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.” nin göründüğü durumlarda ilgili ürünü güncel toptan fiyatları üzerinden “Krc Danışmanlık Makine Metal Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.” ye fatura edeceğini ve bu fatura tutarı üzerinden tahsil edeceğini kabul eder.

NAKLİYE : “Üretici Üye” “Site” üzerinden kendi ya da “Firma” tarafından satışı yapılmış ürünü stoklarında olması durumunda en geç 7 gün içerisinde stoklarında olmayan ürünleri ise en geç 30 gün içerisinde tedarik ederek ürünü satın alan müşterinin teslimat adresine göndermekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirememiş “Üretici üye” müşterinin satın alma sonucu ödediği tutar üzerinde hiçbir hak talep edemez. Bu tutar “Firma” tarafından alıcıya iade edilir.

 “Üretici Üye” Satışı gerçekleştirilen ürünün nakliye bilgisinde “Alıcıya aittir” ibaresi bulunduğu durumlarda ilgili ürünün teslimatı ile ilgili nakliye ücretini ödemez.  

ÖDEME : “Site” üzerinden “Firma” ya da  “Üretici Üye” tarafından yapılan satışlara ait müşteri tarafından yapılan ödemeler ilgili ürün ya da ürünlerin “Üretici Firma” tarafından müşteriye teslim edildiği tarihten başlayarak 14 gün cayma süresi doluncaya kadar “Firma” tarafından “Üretici Üye” hesabına aktarılmaz. Ayrıca ürün teslimatı sonucunda ürünün arızalı bozuk hasarlı ya da eksik ekipman gibi sorunları ortaya çıkacak olursa “Üretici Üye” ürünle alakalı bu sorunları çözüp müşteri mağduriyetini giderinceye kadar ürünle ilgili ödeme “Firma” tarafından “Üretici Üye” hesabına aktarılmaz.

“Üretici Üye” teslimat ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmiş olsa dahi ürünle alakalı ödeme müşteri tarafından kredi kartı ile yapılmış ise bankalar tarafından tutar üzerinde uygulanan bloke süresi tamamlanıncaya kadar ürünün tutarını “Firma” dan nakit olarak talep edemez. Ancak “Üretici Üye” yine bloke süresinden ileri bir tarihte olması kaydı ile “Firma” dan vadeli ödeme evrağı talebinde bulunabilir.

KOMİSYON : “Üretici Üye” “Site” üzerinden yapılan ve satıcının kendisi olduğu satış durumlarında gerçekleşen satış bedeli üzerinden “Firma” ya satışa aracılık yapması ile doğan hakkı olan % …….. komisyon bedelinin “Firma” tarafından satış ile tahsilatı gerçekleşen tutar içerisinden kesilerek kendine ödeneceğini kabul eder.

“Firma” dilediği zaman söz konusu komisyon ücretleri konusunda artırım ya da indirime gidebilir. “Üretici Üye” tüm bu koşulları kabul ederek iş bu sözleşmeyi onayladığını beyan eder.

Üretici Firma Üyelik Sözleşmesi ile Ekleri Olan ‘’ Ek-1 Üretici Firma Üyelik Sayfası Kullanım Şartları ‘’ , ‘’ Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi’’ ve ‘’Ek-3 Mağaza Kurulum Ve Yönetim Sözleşmesini’’ Okudum Kabul Ediyorum.


MAĞAZA KURULUMUNUN ZİRAATMAKİNEM.COM TARAFINDAN YAPILMASINI İSTİYORUM. (ÜCRETSİZDİR)


Bana özel kampanya ve tekliflerden yararlanmak için, ziraatmakinem.com tarafından gönderilecek site içi bilgilendirme mesajlarını, E-Posta, SMS vb. elektronik iletileri ve aramaları almayı kabul ediyorum.

Neden Ziraat Makinem?

TECRÜBE VE DENEYİM  ziraatmakinem.com 9 yıllık faaliyeti süresince Türkiye’nin 41 ilinde 450 adet tarım makinası üreticisine, tarım ve hayvancılıkla uğraşan 1100 adet vatan...

2016 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.