TR / EN / AR
İş HirdavatmarketFirsatlarirı İlan Ver
Çiftçiden Satılık İlan Ver

TEDARİKÇİ ÜYELİK FORMU

Tederikçi üyeler ziraatmakinem.com ile çalışan üretici , bayi ve diğer tedarikçi firmaların her türlü hizmet , ürün , lojistik gibi ihtiyaçlarını karşılamak maksadı ile siteye dahil edilirler. Bu üyeliği oluşturabilmeniz için her türlü ürün tedariği , hizmet , nakliye , dış ticaret , gümrükleme gibi işler ile ilgili faaliyet göstermeniz gerekmektedir.
TEDARİKÇİ TÜRÜ(*)
SEKTÖRLER (*)
FİRMA ÜNVANI (*)
YETKİLİNİN, ADI VE SOYADI
YETKİLİ TELEFON (*)
FİRMA TELEFON (*)
FİRMA FAX
E-MAİL ADRESİ (*)
E-MAİL ADRESİ (*)
VERGİ DAİRESİ / NO (*)
ADRES (*)
İL(*)
İLÇE(*)

TEDARİKÇİ FİRMA ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

TEDARİKÇİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Lütfen üye olmadan  önce bu “SÖZLEŞME” şartlarını dikkatlice okuyunuz. 

işbu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle tüm maddeleri ve ekleri olan Ek-1 “Tedarikçi Üyelik” Sayfası  Kullanım Şartları , , “Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi”   ile birlikte “Tedarikçi Üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır)“ Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA” adresinde mukim KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. ile www.ziraatmakinem.com sitesine “Tedarikçi Üye”  olmaya elektronik olarak onay veren “Tedarikçi Üye” arasında karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Tedarikçi Üye” www.ziraatmakinem.com sitesinde sunulan tüm hizmetleri kullanırken ve site üzerinde alışveriş ve satış yapan firmalar ile yapmış olduğu tüm iletişim ve satın alma işlemlerinde  aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğu yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu iş bu sözleşmeye elektronik olarak onay verdiği takdirde kabul etmiş olur. 

1.TANIMLAR

“SİTE” : www.ziraatmakinem.com adresiyle elektronik ortamda hizmet veren internet sitesi , web sayfaları , ona bağlı tüm sayfalar ve uygulamalar toplamıdır. İş bu sözleşmede “Site” olarak anılacaktır.

 “FİRMA” :www.ziraatmakinem.com internet sitesi Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA adresinde faaliyet gösteren KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firmasının malıdır ve onun tarafından işletilir. İş bu sözleşmede “Firma” olarak anılacaktır.

“ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Tedarikçi Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

 “ÜRETİCİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen tarım ve hayvancılık konularında  ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üretici üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üretici üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Üretici Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

“ÜRETİCİ BAYİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen tarım ve hayvancılık makine ve ekipmanlarının satışını bayisi olduğu üretici firmalar aracılığı ile  yaptığı doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Üretici Bayi Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Üretici Bayi Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması, ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik ücreti “Firma” ya ödenmeden, Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Üretici Bayi Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

“TEDARİKÇİ ÜYE” : “Site”  nin üyelik şartı arayarak sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak isteyen ticari faaliyet gösterdiği doğrulanmış olan gerçek ve ya tüzel kişilerdir. İş bu sözleşmede “Tedarikçi Üye” olarak anılacaktır.

“Site” nin ilgili bölümünden “Tedarikçi Üye” olmak isteyen “Kullanıcı” tarafından “Site” ye üye olmak için gerekli olan üyelik formunun doldurulması ,  ticari kimlik bilgilerinin verilmesi, verdiği bilgilerin doğruluğunun onaylanması, üyelik formunda yararlanılmak istenilen hizmet ücretinin “Firma” ya ödenmesi suretiyle kayıt işleminin yaptırılması ve “Firma” tarafından kayıt işleminin onaylanması ile tamamlanır. Üyelik işlemi tamamlanmadan ve “Firma”  üyeliğe onay vermeden işbu sözleşmede tanımlanan “Tedarikçi Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz.

 “TEDARİKÇİ ÜYELİK SAYFASI” : “Tedarikçi Üye” nin “Site”  üzerinde kendisine tanınmış özel uygulama ve içeriklerden faydalanmasını sağlayan "kullanıcı adı" ve "şifre" ile “Site”  üzerinden eriştiği web sayfasıdır. İş bu sözleşmede “Tedarikçi Üyelik Sayfası” olarak anılacaktır.

2.SORUMLULUKLAR

2.1. “FİRMA” SORUMLULUKLARI

2.1.1. “Firma”  sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

2.1.2. “Firma”, “Tedarikçi Üye” yi sözleşme konusu hizmetlerden, sözleşme süresi boyunca teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

2.2. “KURUMSAL TEDARİKÇİ ÜYE” SORUMLUKLARI

2.1.1. Tedarikçi Üye”, “Site” de belirtilen kurallara/beyanlara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul eder.

2.1.2. Tedarikçi Üye” kendine özel açılmış “Tedarikçi Üyelik Sayfası” nın sadece kendi tarafından kullanacağını "kullanıcı adı" ve "şifre"  bilgilerini 3. Şahıslarla paylaşmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

2.2.3.Tedarikçi Üye”, “Site” nin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

2.2.4.Tedarikçi Üye”, “Site” içindeki faaliyetlerinde, “Site”  nin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda “Firma” yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya “Tedarikçi Üye” hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

2.2.5. “Site” nin tüm üyeleri ile olan her türlü ticari ya da gayri ticari ilişkisi “Tedarikçi Üye” nin kendi sorumluluğundadır. Ortaya çıkan olumsuzluk ve aksaklıklardan “Firma” sorumlu tutulamaz.

2.2.6.Tedarikçi Üye”, “Site” dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin “Site” üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir. “Firma” , “Tedarikçi Üye”, tarafından kendisine iletilen veya “Site” üzerinden kendisi tarafından yüklenen bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından veya yayınlanmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

2.2.7.Tedarikçi Üye” , “Firma” nın yazılı onayı olmadan işbu sözleşmeyi veya bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

2.2.8“Site” nın sunduğu hizmetlerden yararlanan “Tedarikçi Üye” ler , yalnızca hukuka uygun amaçlarla  “Site” üzerinde işlem yapabilirler. “Tedarikçi Üye” nin, “Site” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. Her “Tedarikçi Üye” , “Firma” nın ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki “Site” dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veri tabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini veya bu nitelikte sonuçlar doğurabilecek şekilde işbu madde içerisinde belirtilen içerikleri “Site” üzerine yüklemeyeceğini; bu tür eylemler gerçekleştirerek herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağını; doğrudan ve/veya dolaylı olarak haksız rekabet teşkil eden davranış ve işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. “Tedarikçi Üye” nin işbu sözleşme hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri “Site” üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı “Firma” doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3.  FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

3.1. İşbu “Site”  de yer alan Ünvan, İşletme Adı, Marka, Patent, Logo, Tasarım, Bilgi Ve Yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları “Site” işleteni ve sahibi “Firma” ya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu “Site”  nin ziyaret edilmesi, “Tedarikçi Üye”  olunması veya bu “Site”  deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

3.2. “Site”  de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. “Site”  nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

3.3.Tedarikçi Üye”  ticari faaliyetini yürüttüğü işletmesi ile “site” üzerinde iş bu sözleşmeyle kullanım hakkı elde ettiği  “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  ve onun üzerinden satışa çıkardığı her türlü ürün ve makinanın Unvan, İşletme bilgileri , Marka, Patent, Logo, Tasarım, Bilgi , Yöntem , Görsel , Video gibi bilgilerinin site yöneticisi ve ya kendi tarafından yüklenerek “SİTE” üzerinden umuma yayınlanabileceğini kabul eder.

4. TEDARİKÇİ ÜYE BİLGİLERİ

4.1.Tedarikçi Üye” bilgileri; firma adı , firma yetkilisi Adı-Soyadı, Adresi, Telefon Numarası, Cep Telefonu, E-Posta Adresi gibi “Tedarikçi Üye” yi tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca “Tedarikçi Üye Bilgileri” olarak anılacaktır. “Firma”  ,  “Tedarikçi Üye Bilgileri”  ni kesinlikle 3. Şahıslarla paylaşmaz ve gizliliğini korur.

4.2.Tedarikçi Üye” kendine ait “Tedarikçi Üye Bilgileri” nin “Firma”  tarafından tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında Telefon, Sms, E-Mail, fax gibi dijital ileti kanalları ve ya posta telgraf gibi fiziki iletim kanallarıyla kullanılabileceğini kabul ve beyan eder. Ancak Tedarikçi Üye” nin  “Site”   üyeliğinden ayrılması durumunda “Firma” “Üye” hakkındaki bilgileri hiçbir amaç doğrultusunda kullanamaz.

4.3.Tedarikçi Üye” bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

4.4 Tedarikçi Üye” nin  “Site”   üzerinden ve ya başka yollarla umuma açık yayınladığı iletişim bilgileri gizli bilgi niteliğini kaybeder ve  her ne amaçla olursa olsun 3. Şahıslar tarafından kullanımı hakkında “Firma”  sorumlu tutulamaz.

5. KAYIT VE GÜVENLİK 

5.1.Tedarikçi Üye” doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve “Tedarikçi Üye” bilgilendirilmeksizin “Firma”   sözleşmesini tek taraflı “FESH” etme ve “Site” üzerindeki tüm kullanım haklarını durdurmaya yetkilidir. Bu tür durumlarda “Tedarikçi Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

5.2.Tedarikçi Üye”,  “Site”    üzerinde kullandığı şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden “Firma”   sorumlu tutulamaz.

6. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ ın işbu Sözleşme’ den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

7. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

8. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

“Firma”  dilediği zaman “Site” de sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler “Site” de yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek “Tedarikçi Üye” nin sorumluluğundadır. “Tedarikçi Üye”, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

9. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

9.1. İş bu sözleşme “Tedarikçi Üye” nin onayladığı tarihten başlayarak “ 1 YIL” müddetle geçerlidir. “Tedarikçi Üye” üyelikten ayrılmadığı ve “Firma”  tarafından günün koşullarına göre talep edilen ücreti ödediği  takdirde sözleşme “1 YIL” süreyle uzatılır.

9.2. “Firma”    bu sözleşme kurallarına uymadığını tespit ettiği “Tedarikçi Üye” nin  sözleşmesini sözleşme bitiş tarihini gözetmeden tek taraflı “FESH” etme ve “Site” üzerindeki tüm kullanım haklarını durdurmaya yetkilidir. Bu tür durumlarda “Tedarikçi Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

10. ÜYTELİKTEN AYRILMA

10.1.Tedarikçi Üye” nin “Site”    üyeliğinden ayrılması durumunda üyelikten ayrıldığı tarih itibarı ile sözleşme taraflarca “FESH” edilmiş sayılır ve kanuni geçerliliğini yitirir. Ancak “Tedarikçi Üye” üyelik hakkı için ödediği ayni ya da nakdi karşılığı “Firma”  dan talep edemez.

10.2.Tedarikçi Üye” dilediği zaman “Firma”  ya ait info@ziraatmakinem.com hesabına mail atarak ya da 0332 342 07 83 nolu faks yoluyla bildirimde bulunarak “Tedarikçi Üye” likten ayrılabilir.

11. CAYMA HAKKI

 “Tedarikçi Üye” iş bu sözleşmeyi imza altına alsa dahi sözleşmenin başlangıç tarihinden sonra 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmenin “FESH” edilmesini ve buna bağlı olarak “Tedarikçi Üye” likten ayrılmayı talep edebilir.

Bu tür durumlarda ilgili sözleşme “FESH”  edilerek işletmenin  “Tedarikçi Üye” lik hesabı “Site”    üzerinden silinir. 

Cayma hakkı bildirimleri “Firma” nın e – mail adresi olan info@ziraatmakinem.com ve ya “Firma” nın yasal adresi olan Fevzi Çakmak Mah. Mahmut Sami Cad. No:3 Karatay / KONYA adreslerine e –posta ve posta yollarıyla yapılabilir.

10. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, “Firma”    nın bilinen e-posta adresi ya da ikamet adresine  “Tedarikçi Üye” nın üyelik formunda belirttiği e.posta adresi ve ya ikamet adresi vasıtasıyla yapılacaktır. “Tedarikçi Üye” üye olurken belirttiği adreslerin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

11. DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda “Firma”    nın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, “Tedarikçi Üye” bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

12. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde T.C. Konya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

EKLER:

Ek-1 Tedarikçi Üyelik Sayfası  Kullanım Şartları

Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

EK-1 TEDARİKÇİ ÜYELİK SAYFASI  KULLANIM ŞARTLARI

Ek-1 “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  ve onun alt uygulamaları hakkındaki Kullanım Şartları “Tedarikçi Üyelik Sözleşmesi” nin ayrılmaz bir parçasıdır.  “Tedarikçi Üye” nin “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  üzerinde iş bu sözleşmeyi imzalayarak elde el de ettiği hak ; üstlendiği sorumluluk ve sınırlamaları düzenlemek maksadı ile düzenlenmiştir.

“Tedarikçi Üye” lerin “Site” üzerinde kendine özel oluşturulmuş “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  üzerinden kullanabileceği hizmetler ve bu hizmetlere ait kullanım şekli ve kuralları aşağıda açıklanmıştır.

 “Tedarikçi Üye” “Site”  üzerinden  yüklediği ve umuma yayınladığı ürün hakkındaki tüm bilgi ve belgenin doğru , kullanım ve yayınlama hakkının kendisine ve ya işletmesine ait olduğunu ve bu husus da 3. Taraf kişi , şahıs , kurum , kuruluş ve işletme ile ortaya çıkacak her türlü olumsuzluk ve itilaf durumlarında tek sorumlunun kendisi ve ya işletmesi olduğunu kabul ve beyan eder.

  “Tedarikçi Üye” ; “Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi” ile kendine bildirilen ürünlerin hiçbir şekilde “Site” üzerinden  satışını , pazarlamasını ve ya reklamını yapamaz.  

“DANIŞMANLIK” : “Tedarikçi Üye”nin “Firma” tarafından verilen danışmanlık hizmetleriyle ilgili yapmış olduğu bilgilendirmeleri görüp , inceleyebildiği  ve e-mail yoluyla bilgilendirme talebinde bulunabildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  ürünüdür. “Tedarikçi Üye”nin bu uygulama üzerinden yaptığı bilgilendirme talepleri “Firma” tarafından ücretlendirilmez. “Firma” nın bilgi edinme taleplerine verdiği cevaplar bilgilendirme amaçlı olup kesinlik ihtiva etmez.

“REKLAM”  : “Tedarikçi Üye” nin “Firma”  tarafından sağlanan reklam hizmetleriyle ilgili yapmış olduğu bilgilendirmeleri görüp , inceleyebildiği ayrıca kendisi de reklam oluşturup  “çifçi market” uygulamasının ilgili sekmesinde  ve  üyelik sayfalarının vitrin bölümlerinde yayınlayabildiği   “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır.

Bu uygulama üzerinden sadece “Site” yöneticisinin izin verdiği “Kurumsal Tedarikçi Üye” ler reklam hazırlayıp yayınlayabilirler.

Bu uygulamada hazırlanıp yayına verilen reklamlarda süre kısıtlaması olup “Site”  yöneticisi onayı olmadan yayınlanamaz.

“E–İHALE” : “Tedarikçi Üye” lerin “Üretici Üye” ve “Üretici Bayi Üye”  lerin işletmelerine yönelik her türlü ihtiyaçları hakkındaki kendi ticari alanları ile ilgili tedarik tekliflerini görebildiği ve bu üyelere e-mail yoluyla cevap verebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. “Üretici Üye” ve “Üretici Bayi Üye” nin düzenlemiş olduğu e–ihale talepleri fiyat teklifi alma amaçlı olup bu üyelerin tedarik etmek istediği ürün ya da hizmeti satın alma zorunluluğu yoktur. “Tedarikçi Üye” ler ile diğer üyeler  arasında oluşan e-ihale teklif talepleri , bu taleplere verilen cevaplar ve her türlü iletişim iki üye arasında gerçekleşir ve “Firma” adına bir bağlayıcılık teşkil etmez.

Bu uygulamada “Üretici Üye” ve tarafından hazırlanıp yayına verilen e-ihaleler için süre kısıtlaması olup “Site”  yöneticisi onayı olmadan yayınlanamaz.

“NAKLİYE” : “Üretici Üye” ve “Üretici Bayi Üye” lerin “Site”  üzerinde kayıtlı yine “Tedarikçi Üye” olan nakliye işletmelerinin nakliye tedarik tekliflerini görebildiği ve kendi namına nakliye talep teklifi oluşturup bu nakliye işletmesi üyelere gönderebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden “Site”   yöneticisi tarafından izin verilmiş nakliye işletmeleri dışındaki “Tedarikçi Üye”  ler nakliye tedarik teklifi oluşturup yayınlayamaz.

Bu uygulamada nakliye işletmesi üyeler tarafından hazırlanıp yayına verilen nakliye tedarikine yönelik ve diğer üyeler tarafından oluşturulmuş nakliye talep reklamları için  süre kısıtlaması olup 1 gün süreyle yayında tutularak otomatik olarak yayından kaldırılır. Bu konuda hazırlanan talep ve reklamlar “Site”   yöneticisi onayı olmadan yayınlanamaz.

Bu uygulama üzerinden yapılan karşılıklı teklifler taraflar üzerinde  satın alma ve ya satma  zorunluluğu oluşturmaz. Bu uygulama üzerinden yapılan tüm teklif ve iletişim trafiği iki taraf arasında gerçekleşir ve “Firma” adına bağlayıcılık teşkil etmez.

“İHALELER” : “Tedarikçi Üye”  lerin “Firma”  tarafından yüklenmiş olan her türlü kurum , kuruluş , belediye vb. merciler tarafından yayınlanmış olan ihale ve satın alma tekliflerini görüp inceleyebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. “Firma”  ihale ve ya satın alma tekliflerinden dilediğini yayınlama hakkına sahiptir ve yayınlamadığı tekliflerden sorumlu tutulamaz.

“YURTDIŞI FIRSATLARI” : “Tedarikçi Üye”  lerin “Firma”   ya da dış ticaret işletmesi olan “Tedarikçi Üye” ler tarafından eklenmiş olan yurtdışı ticaret fırsatlarını görebildiği , inceleyebildiği ve yurtdışı fırsatını ekleyen “Tedarikçi Üye”  ve ya “Firma” ile iletişime geçebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. Uygulamaya yüklenmiş olan yurtdışı fırsatlarının gerçekliğini araştırmak “Tedarikçi Üye” nin sorumluluğu altındadır ve ortaya çıkan olumsuzluklardan “Firma”   sorumlu tutulamaz.

Bu uygulama üzerinden “Site”   yöneticisi tarafından izin verilmiş dış ticaret işletmeleri dışındaki “Tedarikçi Üye”  ler yurtdışı fırsatı teklifi oluşturup yayınlayamaz.

“FUAR TAKVİMİ” : “Kurumsal Üye” nin “Firma” tarafından eklenmiş olan dünya çapında düzenlenen fuarlara ait bilgilendirmelerin görülüp incelenebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. “Firma” düzenlenen fuarlardan dilediği hakkında bilgi ekleme hakkına sahiptir ve eksikliklerden sorumlu tutulamaz.

“İŞ İLANLARI” : “Tedarikçi Üye” nin “Site”   üzerinden üyelik oluşturmuş üyelerin eklediği iş ilanlarını görüp inceleyebildiği dilediği ilana yanıt verebildiği kendi oluşturduğu işe alım taleplerini yayınlayabildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası” uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden yapılan her türlü iletişim tarafları ilgilendirir ve meydana gelecek olumsuzluklarda “Firma” sorumlu tutulamaz.

 “FİRMADAN SATILIK” : “Tedarikçi Üye” , “Üretici Üye” ya da “Üretici Bayi  Üye” lerin asli ticari konuları haricinde satmak istedikleri araç , emlak , taşınmaz gibi her türlü kendilerine ya da işletmelerine ait olan mal ve emtianın satışını yapabileceği ve diğer satış tekliflerini görüp inceleyebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır.

Bu uygulamada hazırlanıp yayına verilen satışa yönelik reklamlarda süre kısıtlaması olup “Site”   yöneticisi onayı olmadan yayınlanamaz.

Bu uygulama aracılığıyla tarafların birbirleri ile olan iletişimlerinden kaynaklanan olumsuzluklardan “Firma”   sorumlu tutulamaz.

“SEKTÖREL HABERLER” : “Tedarikçi Üye” nin “Firma” tarafından eklenmiş olan tarımsal haberlere ait bilgilendirmelerin görülüp incelenebildiği “Tedarikçi Üyelik Sayfası”  uygulamasıdır. “Firma” dilediği haber hakkında bilgi ekleme hakkına sahiptir ve eksikliklerden sorumlu tutulamaz.

**************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

EK-2 “YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ”

ziraatmakinem.com'da ilanı verilemeyecek olan Yasaklı Ürünler Listesi:

Sağlık Beyanlı Ürünler: Sağlık Bakanlığı’nın aşağıda bilginize sunulan 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; tanıtımında sağlık beyanı yani “insan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak faydalı olduğu yahut hastalıklara veya belirtilerine karşı etkili olduğu, koruduğu, tedavi ettiğini belirten, ileri süren veya ima eden ifadeler” içeren ürünlerin tanıtım ve satışı yasaktır.

Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı:

“Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu  tarafından hazırlanan 07/06/2013 tarih ve 28670 sayılı “Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünlerin Sağlık Beyanları Hakkında Yönetmelikte”  Sağlık Beyanı; İnsan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak faydalı olduğunu yahut hastalıklara veya belirtilerine karşı etkili olduğunu, koruduğunu, tedavi ettiğini belirten, ileri süren veya ima eden tüm ifadeler olarak tanımlanmıştır. Mevzuata aykırı şekilde sağlık beyanında bulunarak yapılan ürün tanıtım/satışlarına yönelik olarak uygulanan yaptırımların arttırılması amacıyla 02/01/2014 tarihli ve 6514 sayılı “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” a sağlık beyanıyla ilgili madde hükmü eklenmiştir.

İlgili Kanunun 31 inci maddesi 14/5/1928 tarihli ve 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanununun 18 inci maddesinin üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkrası, “Tanıtım veya satışların internet üzerinden yapılması hâlinde, Bakanlık tarafından derhâl erişimin engellenmesine karar verilir ve bu karar uygulanmak üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna bildirilir. Yetkili merciden izin almaksızın veya verilen izne aykırı olarak sağlık beyanı ile ürün tanıtım ve satışını yapanlar hakkında Yirmi Bin Türk Lirasından Üç Yüz Bin Türk  Lirasına  kadar  idari para  cezası  verilir. Fiillerin tekrarı  hâlinde  verilecek  idari   para cezası, daha önce verilen cezanın iki katı olarak uygulanır” şeklinde, aynı Kanunun 32 nci maddesi ise, 1262 sayılı Kanunun 19 uncu maddesinin birinci fıkrası “Müstahzar olmamakla beraber hastalıkları teşhis ve tedavi ettiği beyanı ile herhangi bir ürünün satışını, pazarlamasını veya reklamını yapanlar bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ayrıca bunların tanıtım veya satışlarının internet veya başkaca herhangi bir elektronik ortam üzerinden yapılması hâlinde 18 inci maddenin üçüncü fıkrası uygulanır.” şeklinde düzenlenmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda mevzuata aykırı şekilde sağlık beyanı belirten ürünlerin tanıtım ve satışı yasaktır.”

Reçeteyle Satılan İlaçlar : Doktor reçetesiyle verilen ilaçların tanıtımı veya satışı.

Kültür ve Tabiat Varlıkları: 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu kapsamında; "Millî tarihimizdeki önemleri sebebiyle, Millî Mücadele ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ait tarihî değer taşıyan belge ve eşyalar, Mustafa Kemal Atatürk'e ait zatî eşya, evrak, kitap, yazı ve benzeri taşınırlar" korunması gerekli taşınır kültür ve tabiat varlıkları olarak nitelendirilmektedir.  Öncelikle; bu kanun kapsamında yukarıda ifade edilen taşınır kültür ve tabiat varlıklarının korunmasının gerekli olup olmadığının tespiti açısından "Korunması Gerekli Taşınır Kültür Ve Tabiat Varlıklarının Tasnifi, Tescili Ve Müzelere Alınmaları Hakkında Yönetmelikteki" düzenlemeler doğrultusunda tasnif ve tescile tabi tutulur. Tasnif ve tescil dışı bırakılan ve müzelere alınması gerekli görülmeyen eserler ise sahiplerine bir belge ile iade edilir. Bu sebeple tasnif ve tescile ilişkin belgesi olmayan eserlerin sahibinden.com'da satışı yasaktır. Ayrıca; 2933 Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği; Devlet Şeref Madalyası; Devlet Övünç Madalyası; Devlet Üstün Hizmet Madalyası; Devlet Savaş Madalyası ve Devlet Nişanı; Cumhuriyet Nişanı; Liyakat Nişanıları'nın sahibinden.com'da satışı yasaktır.

Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları: Web ortamında saldırma ve program kırma (hacking) yazılımları.Yazılımlara, sunuculara veya web sitelerine yasa dışı bir şekilde erişmeyi sağlayan yazılımlar. Cep telefonlarına ve diğer iletişim veya içerik dağıtım sistemlerine/aygıtlarına yasa dışı erişime olanak sağlayan yazılımlar. Ücretsiz kablo hizmetleri almak için kablo veya uydu sinyallerini çözen decoder ürünler. Kablosuz internet bağlantılarını yakalayıp şifrelerini kıran yazılım ve ürünler.

Ateşli silahlar: Kurusıkı, havalı, pompalı, fişek atan, gerçek mermi veya plastik mermi atan, çalışan veya çalışmayan, ateşli silahların, biber gazı (göz yaşartıcı gaz), elektro şok cihazlarının, her türlü askeri mühimmatın (mermi, el bombası, molotof kokteyli, kara-deniz mayınlarının v.b.), patlayıcı maddelerin, her türlü kesici ve delici aletin (kılıç,kama v.b.), saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel olarak yapılmış tüm diğer ateşli silahların satışı yasaktır.

Silahlar, tabanca ve tüfekler, mühimmat, balisong bıçaklar, kelebek bıçaklar ve pirinç muştalar. Silah yapımı ile ilgili her türlü malzeme, tarif, kroki, çizim benzeri bilgi kaynakları satışı yasaktır. (Oyuncak niteliğinde, boyalı top, su tabancası, paintball tabancaları satılabilir.) Koleksiyon özelliği olan, ateşli olmayan, 50 yıl ve öncesinde üretilmiş, kama, hançer, süngü, kın ve benzeri ürünler satılabilir.Koleksiyon özelliği taşısa dahi ateşli silahlar satılamaz.

Kopya & Korsan Ürünler: Telif hakları kapsamında, her türlü ses, görüntü taşıyıcılarının bandrolsüz satışı yasaktır. Bandrol yasasından önce üretilmiş ve ticari ürün kapsamından çıkmış koleksiyon özelliğindeki plaklar ve kasetler satılabilir. 

Tütün ve Mamülleri ve Elektronik Sigara:  4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi Ve Kontrolü Hakkında Kanun’un 3. Maddesinin 1., 2., 5., 11. ve 14. fıkraları gereği olarak; Tütün, tütün mamülleri ve benzeri ürünler ile bu ürünlere ait isim, marka ya da ibare taşıyan ya da bu ürünlere benzeyen ya da bunları çağrıştıran şekillerde olan her türden ürünler ve elektronik sigaralar.

Alkol: Alkol içeren içeceklerin satışı yasaktır. Boş veya minyatür şişeler, karafaki gibi koleksiyon malzemeleri ve şarap, şampanya, bira, konyak yapımında kullanılan malzemeler (Fıçı, mantar vs.) satışı serbesttir.

Yasaklı Yayınlar: Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında yayını ve dağıtımı suç teşkil eden her türlü bölücü, ırkçı, irticai ve illegal siyasi düşünce ve oluşumları övücü dergi, gazete, kaset, CD, VCD, DVD ve benzeri yayınlara ait ilanlar yasaktır.

Yasaklı Hayvan Türleri: Türkiye Cumhuriyeti kanunları kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, American Stafford cinsi köpekler, Saka, İskete, Florya cinsi kuşlar, Yılan, Timsah vb. sürüngenler, Örümcek, Akrep, Çiyan vb. eklembacaklılar, Sincap, Tilki, Kurt,Kirpi, Yabani Tavşan, Ada Tavşanı, Domuz, Saksağan, Bıldırcın, Keklik, Kaya Güvercini, Çulluk,Sülün, Yaban Kazı gibi av ve yaban hayvanları sınıfına giren hayvanların satışı yasaktır.

Cinsel İçerik ve Pornografik Ürünler: Para karşılığı cinsel ilişki tanıtımı içeren ilanlar. Yetişkin cinsel fantezi ürünleri ve pornografik yayınlar (VCD, DVD, VHS, Dergi). Çocuk pornosu veya kabul edilemez özellikte başka materyaller. (Cinsel eğitim ve benzeri tıbbi yayınlar hariç)

Taklit Tasarım Ürünleri: Tasarımcı ürünlerinin kopyaları veya imitasyonları olan ürünler.

Sahte Belgeler: Sahte kimlikler, pasaportlar, diplomalar ve asalet ünvanları.

Trafik Aygıtları: Radar kilitleyiciler, araç plakası örtüleri, trafik işareti değiştiriciler ve ilişkili ürünler.

Fon & Hisse Senedi: Hisse Senedi, Tahvil, Bono; yürürlükte olan, borsada işlem gören değerli evraklar. Faizle para satışı (Tefecilik) ve benzeri faaliyetlerin tanıtımını yapan ilanlar yasaktır.

Organ Satışı: İnsan organlarının satışı, organ ticareti suç ve yasaktır.

Şans Oyunları: Sonucu belli olmamış şans oyunlarına ait, bilet, kupon vb. belgeler.

Kişilik Hakları: Kişilik haklarını ihlal eden her türlü özel haber, fotoğraf, görüntü, telefon numarası, e-posta, ikametgah adresi gibi bilgiler.

Uyuşturucu ya da Bağımlılık Yaratan Maddeler: Yasal olmayan doğal ya da kimyasal maddeler, her türlü uyuşturucu madde.

Telsiz: "Telekomünikasyon Kurumu" ve "Kısa Mesafe Erişimli Telsiz Cihazları (KET) Yönetmeliği"ne uygun olmayan ve lisans gerektiren tüm telsizlerin, sahibinden.com üzerinden satışı yasaktır.

Numaralı Gözlük Çerçevesi, Camı ve Lens Satışları: 5193 sayılı Optisyenlik Hakkındaki Kanun gereği; numaralı gözlük camı, gözlük çerçevesi satmak, gözlük montajı ve her türlü lensi satma yetkisinin optisyenlik mesleğini icra eden optisyenlere verilmiş olması ve satışın en yüksek sağlık idaresinden alınan ruhsat çerçevesinde optisyenlik müessesesi adı altında gerçekleşmesinin zorunlu olması sebebiyle ziraatmakinem.com 'da her türlü lens, numaralı gözlük camı ve gözlük çerçevesi satışı yasaktır.

İşitme Cihazları: ziraatmakinem.com 'da her türlü işitme cihazı ürünlerinin satışı yasaktır.

Veteriner tıbbi ürünleri: ziraatmakinem.com 'da her türlü veteriner tıbbi ürünlerinin satışı yasaktır.

Tedarikçi Firma Üyelik Sözleşmesi ile Ekleri Olan ‘’ Ek-1 Tedarikçi Firma Üyelik Sayfası Kullanım Şartları ‘’ , ‘’ Ek-2 Yasaklı Ürünler Listesi’’ Okudum Kabul Ediyorum.


Bana özel kampanya ve tekliflerden yararlanmak için, ziraatmakinem.com tarafından gönderilecek site içi bilgilendirme mesajlarını, E-Posta, SMS vb. elektronik iletileri ve aramaları almayı kabul ediyorum.

Neden Ziraat Makinem?

TECRÜBE VE DENEYİM  ziraatmakinem.com 9 yıllık faaliyeti süresince Türkiye’nin 41 ilinde 450 adet tarım makinası üreticisine, tarım ve hayvancılıkla uğraşan 1100 adet vatan...

2016 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. KRC DANIŞMANLIK MAKİNE METAL GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.